İşlevsel Firma Tanıtım Filmi ve Olması Gereken Özellikler

İnsanlar okudukları bilgilerden ziyade gördüklerini daha rahat bir şekilde hatırlama eğilimindedirler. Görsel mesajlar her zaman için çok daha kalıcıdır. Bu nedenle reklam ve tanıtım çalışmalarında yüksek kalitede görsellerin sunulduğu tanıtım filmleri bir hayli ilgi görmektedir. Bu filmlerin en iyi avantajı da kısa sürede çok etkili bir tanıtım gerçekleştirmesidir. Ürün tanıtım filmi çekimi profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir.

İyi ve gösterişli bir tanıtım filmi firmanızın daha prestijli görünmesini sağlayabilir. Aynı zamanda beklentilerinizin çok ötesinde hızlı bir reklam avantajı sunmaktadır. Farklı kullanım alanları bulunan firma ve ürün tanıtım filmleri bir işletmenin kendi web sitesinde yayınlanabileceği gibi firmanın müşterilerine de gönderilebilir. Hızlı bir ürün bilgilendirmesi açısından son derece pratik tanıtım çalışmalarıdır.

Firma Tanıtım Filmi ve Olması Gereken Özellikler

Firma tanıtım filmlerinin istenilen başarıya ulaşabilmesi ve verimliliğinin yüksek olması için mutlaka belirli kriterleri taşıması gereklidir. Bir tanıtım filminin izleyiciyi sıkmayacak uzunlukta olması en önemli kriterdir. Çok kısa bir süresinin olması mesajın doğru verilmesinde son derece önemli bir detaydır. En az kelimelerle ve görsellerle en geniş anlatımı gerçekleştirmek gereklidir.

İzleyiciyi sıkmayacak bir tanıtım filmi ile hem firmanızın hem de ürünlerinizin çaba gösterilmeden izleyicinin aklında yer edinmesini sağlayabilirsiniz. Uzun uzun diyaloglar kurmak bu filmlerde pek mümkün değildir. Bu nedenle firmaya dair hemen her detay 3 dakika gibi kısa bir süre içerisinde izleyiciye anlatılmalıdır.

Firma Tanıtım Filminin İzleyici Üzerindeki Etkisi

Firma ve ürün tanıtım filmi izleyici üzerinde oldukça geniş etkilere sahiptir. Öncelikle firmanın kurumsal yönünü daha net bir şekilde görebilirler. Filmlerin çekimi sırasında rahatlıkla hedef kitlenin dikkatini çeken özellikleri ön plana çıkarmak mümkündür. Potansiyel müşteri adaylarınız görmek istediklerini bu filmlerde gördüklerinde akıllarında sizin için önemli bir yer ayıracaktır.

Tanıtım filmleri izleyici üzerinde ki en zahmetsiz tanıtım çalışmalarıdır. Çünkü bunları izlerken herhangi bir şekilde zahmete girmez. Okumak zorunda kalmaz ve karmaşık bir reklam metnini anlamak için dakikalarını harcamaz. Görmek istediklerini üç dakikalık bir reklam filminde görür ve daha kolay bir şekilde sizinle çalışmaya karar verebilir.

Firma Tanıtım Filmlerinin Markaya Avantajları

İşletme tanıtım filmleri yalnızca izleyici üzerinde etkileri olan reklam çalışmaları değildir. Aynı zamanda sizin kurumsal kimliğiniz hakkında bilgi veren önemli tanıtımlardır. İlerleyen süreçlerde işletmenizde işe alacağınız kişiler için oldukça iyi bir bilgi edinme aracıdır. Bu filmlerde işletmenin görselleri, çalışanlar ve idari kadroya yer verilmesi sizinle çalışmak isteyenlerin hakkınızda daha ciddi düşüncelere sahip olmasını sağlayacaktır.

Marka çalışmasında firma imajını güçlendirmekle kalmayan bu filmler toplantı ve fuar gibi organizasyonlarda daha profesyonel bir tanıtım çalışması gerçekleştirmenizi sağlar. Bu filmleri çoğaltmak ekleme ve çıkarmak yapmak mümkündür. Basılı yayınlara göre daha pratik ve işlevsel kullanımları vardır.

Üretimden kaldırdığınız bir ürünün filmlerde yer almasını istemiyorsanız videoda kesinti yapabilirsiniz. Bununla birlikte üretim sürecinize yeni dahil edilen bir ürün için de eklemeler yapılabilir. Her bakımdan firmanız için işlevsel bir tanıtım filmi olacaktır. Profesyoneller tarafından hazırlanan bu filmlerde en çok dikkat edilen konu ise tamamen çağdaş tekniklerin kullanılmasıdır.

Firma Tanıtım Filmlerinde Dikkat Edilenler

Kurumsal tanıtım filmi çekimi öncesinde mutlaka bir ön görüşme yapılmalıdır. Firmanın sektörü, hedef kitlesi ve ne tür tanıtım filmi istediği üzerinde görüşülmelidir. Brief sürecinde videonun amacından kayda alınacak bölümlere kadar her türlü aşamanın görüşülmesi gerekir.

Üretim sürecine geçildiğinde ise işletmenizi en iyi yansıtacak stratejiler belirlenir. Bu süreçte elde edilen tüm bilgiler akıcı bir senaryo haline çevrilir. Uygun bir plan çerçevesinde müşteri onayına sunulur. Eğer onay verirseniz çekimlere başlanır. Bu süreçte çekim yapılacak günün belirlenmesi, ekipte yer alacak kişiler, ne tür ekipmanlar kullanılacağı planlama sürecinde belirlenmektedir.

Yapılan çekimler başarı ile sonuçlandırıldıktan sonra seslendirme ve kurgu işlemlerinden geçirilir. Son halini aldığında ise yine onayınıza sunulur. Onay verdiğiniz taktirde online olarak ve fiziksel olarak teslimatı gerçekleştirilir.

Firma Tanıtım Filmi Nerede Kullanılabilir?

Firmanız için bir tanıtım filmi yaptırdığınızda kullanabileceğiniz alanlar son derece geniştir. Bu alanları başında müşteri toplantıları gelmektedir. Uzun uzun açıklamalar yapmaya gerek duymadan filmi izlemelerini sağlamanız yeterlidir. Kısa sürede çok şey anlatan bu filmler yardımı ile müşterileriniz firmanıza çok farklı perspektiflerden bakacaktır.

Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren bu filmleri aynı zamanda fuar alanlarında da kullanabilirsiniz. Fuar standartlarınıza yerleştirilen dev ekranlarda fuar bitimine kadar bu tanıtım filmlerinin yayınlanmasını sağlamak mümkündür.

İnternet sitenizin ana sayfasında da yayınlama şansınız vardır. Üç dakika gibi kısa bir süresi olan filmler sitenizde ağırlık yaratmaz. Web sitenizin ana sayfasında yer alan bu tanıtım filmleri firmanız hakkında bilgi edinmek isteyenler için son derece işlevsel sunumlardır. Seslendirmeleri, müzikleri ve konsepte uygun senaryosu ile firmanızın imajına ciddi anlamda katkı sağlamaktadır.

Tanıtım filmi hazırlık aşamasından tamamlanma sürecine kadar her konuda müşteri fikrine başvurulur. En iyi tanıtıcı filmlerin oluşturulması sağlanır ve bu filmlerin firmanızın kurumsal yüzü olması sağlanır.

Firma Tanıtım Filmi Ne Zaman Çekilmelidir?

Firma tanıtım filmlerinin çekim için belli bir zaman dilimi yoktur. İç mekân çekimlerinde 7/24 çekim yapılabilmektedir. Ancak dış mekân çekimi yapılacak ise havanın güzel olduğu günleri tercih etmek elde edilecek görüntüler açısından çok daha idealdir. Zaman kavramını seçerken de tamamen filmin senaryosuna uygun bir anı tercih etmek en doğrusu olacaktır.

Bir cevap yazın