Video Ajansı İle Çalışmak Neden Önemlidir?

Kurumlar, firmalar, şirketler grup üyeleri ya da şahıslar için bir video ajansı ile anlaşmak ve çalışmak oldukça önemlidir. Bunun sebebi şudur: firmalar ya da diğer saydığımız tüm kurumlar reklam çalışmalarına girmedikleri zaman iş hayatlarında gerilemeye gidebilmektedirler. Tanıtım filmleri video ajanslarının oldukça emek göstererek ortaya sundukları eserlerdir. Video ajansları da bu tanıtım filmleri sayesinde kurumların firmaların ya da diğerlerinin çalışma alanlarına yön vererek onların daha iyi tanınmasına yardımcı olmaktadır. Bu kişiler katıldıkları toplantılarda ya da benzeri konferanslarda video ajansı ile anlaştıkları tanıtım filmlerini sundukları zaman daha fazla etki yaratacak larını bilmelidirler. Video ajansları ile çalışıldığı zaman üstün kalite ve performans sayesinde çok daha iyi tanıtımlar yaparak firmanın ya da kurumsal çalışan kişilerin reklamlarının doğru bir şekilde yapıldığını görebiliriz. Kurumsal kimliklerini sunabilen bir firma tanıtım filmi hazırlayan ajanslar istenirse bunu çok farklı mecralara da uygulaya bildikleri için sosyal medya gibi büyük bir dolaşımın içine sunulduğunda daha da fazla etki göstereceği bilinir. Video ajanslarını tercih etmek işte bu yüzden çok önemlidir.

Video Ajansı Ne Gibi İçerikler Üretir?

 Video ajansı, müşteri profilini değerlendiren ve bir konsept oluşturmak için küresel trendlere göre yeniden tasarlayan yaratıcı bir ekibe sahiptir. Hazırlanan konsept metin yazarı tarafından sahneye dönüştürülmüştür. Müşteri ajans senaryoyu onayladıktan sonra çekim ve yapım aşaması başlar. Film ve televizyon firmasının prodüksiyon müdürünün çekim yapmak istediği alan önceden kontrol edilerek çekime uygun hale getirilir. Yapım süpervizörü tarafından onaylanan set, yönetmen tarafından yapılır ve çekim için yüksek teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılır. Kurgu ve montaj ile ses ve müzik prodüksiyonunun tamamlanması ile proje yüksek müşteri memnuniyeti ile teslim edilir. Video ajansları genellikle içerik ajansı olarak çalıştıkları için video içerik ajansları markaların dijital pazarlama stratejilerine göre ihtiyaç duydukları video içeriklerini üretmeye çalışır ve sunar. Video ajansları web sitesi içerikleri sunabilirler bunun için kategori yazı içerikleri blok yazıları ya da ürün içerikleri sunabilirler. Aynı zamanda sosyal medya içerikleri ile e-mail marketing içerikleri de yaparak e-mail pazarlaması ve havuz gibi yöntemler kullanarak müşterilere bambaşka bir anahtar sunar. Video ajansları müşterilerin tamamen taleplerine bağlı olarak içerikler üretmektedir ve buna bağlı olarak da tercihler sunmaktadır. Bir ürün tanıtım filmi ile kurumsal tanıtım filmi arasında farklılıklar bulunduğu gibi diğer tarzda içeriklerde farklılık içermektedir. Birçok farklılık bulunan bu video ajanslarında çalışılan konu talep üzerine işlediği için değişiklik gösterebilmektedir.

 

 Doğru Video Ajansı Nasıl Seçilir? 

  1. Büyük-küçük organizasyon yoktur. Bazı ajanslar işlerini bilinçli ve doğru olarak yapabilir veya yapmayabilir!

Ajans seçerken partneriniz olabilecek bir ajans bulmanızda fayda var. Ajansın yaptığı çalışmalara ve bu yıl işbirliği yapan markaların gelişimine bir göz atın. Bu markanıza büyük katkı sağlayacaktır.

 

  1. Markayı kime teslim ediyoruz?

Ajans personeli hakkında bilgi talep edebilir veya web sitesinin “Hakkımızda” bölümüne tıklayarak kimlerle çalışacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu aynı zamanda kurumu anlamanız için de büyük bir adım olacaktır. Her uzman çalışan, adı gibi bir uzman değildir. Görüşmede özellikle “uzman” çalışanlarla çalışmak istediğinizi açıkça belirtin.

 

  1. Daha önce çalıştığınız markalar hala aynı organizasyonla işbirliği yapıyor mu?

Ajansın başarı kriterlerinden biri, önceki müşterilerin hala aynı dijital reklam ajansı ile çalışıyor olmasıdır. Buna dikkat edin. Markasına yenilik katan bir organizasyondan ayrılmak marka düşüşüne yol açabilir.

 

  1. Bazı Ajanslara Dikkat Edin!

Şu unutulmamalıdır ki doğal olarak marka iletişiminde ve kurumların iletişiminde bazı video ajansları kısa sürede başarıya ulaşabileceklerini ve haliyle kısa sürede kesin çözüm sözü vereceklerini söyleyebilirler. Bu aslında sonuç almak için hiç de güvenli bir yol değildir. Bu tarz video ajanslarına kulak asmadan daha iyi ve profesyonel çalışan bir ajansla devam etmelisiniz.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir