Özel Günlerde Neden Video İletişimi Yapmalıyız?

Özel günler içerik üretimini çeşitlendirmek için oldukça elverişli dönemlerdir. İçerik üretiminde süreklilik sağlamak için bu günleri iyi değerlendirmek ve yaratıcı içerikler üretmek önemlidir.

Video içerikler son dönemlerin en trend içerik türlerinden biri. Tüketici tercihleri ile sosyal medya mecralarında video formatında içeriklere yer verilmesi bu yönlü bir trendin oluşmasında oldukça büyük etkiye sahip. ‘’Peki insanlar neden videoya yöneliyor, neden video içerikleri tercih ediyor?’’ öncelikle bu sorulara cevap bulmak videonun gücünü anlamamıza yardımcı olacaktır.

Video içerikler görsel ve işitsel öğeleri içinde barındırabilen efektif bir çözümdür. Bilgi ihtiyacını kısa sürede karşılaması ve daha kaliteli vakit geçirmeye yardımcı olması kullanıcıların içerik tercihinde etkili olmaktadır. Yalnızca yazılı ya da sadece görsellerin bulunduğu bir içerikten ziyade daha kısa sürede daha fazla bilgiyi izleyiciye ulaştırmayı sağlar.

Özel Gün video iletişimi, markanın sadece didaktik bir yapı olmadığını içinde yaşayan insanların bulunduğunu, insani duyguların değerli olduğunu, hassasiyetlere önem veren canlı bir yapı olduğunu da gösterme imkânı verir. Yalnızca kurum dışı gibi görünen bu çalışmaların kurum içindeki çalışanlar açısından kıymetli olduğu bilinmektedir. Aynı duygularda buluşma hissiyatı yaratması ve markanın insancıl yapısını vurgulaması için paha biçilmez bir fırsattır.

Sosyal Mecralarda Görünürlüğünüzü Artırın

Teknolojinin gelişmesi ve yeni araçların hayatımıza girmesiyle birlikte reklam alanları da artık sanal ortamlara taşındı. Her marka, kurum ya da kuruluş varlığını göstermek amacıyla sanal dünyanın temsil alanları olan sosyal medya mecralarında kendine yer edinmeye başladı. Instagram, YouTube, Linkedin, Twitter, TikTok ve Snapchat gibi çok çeşitli sosyal mecralarda markalar farklı içeriklerle kendi yerlerini buldu.

 

Sosyal mecralarda aktif video iletişimi yürütmek her ne kadar kolay gibi görünse de büyük bir efor ve çaba gerektirebiliyor. Markaların ürün ve hizmetleri için hazırladığı video içeriklerin yanı sıra farklı video içerikler de hazırlayarak sosyal mecralarını canlı tutması gerekir. Bu nedenle halihazırda ürettikleri video içeriklerinin yanında destekleyici içerikle de hazırlaması elzemdir. Özel günler, bu tarz destekleyici içerikler hazırlamak için en iyi fırsatlardan biridir. Özel günler toplumun büyük bir kısmını da ilgilendirmektedir ve markaların bu günlere özel içerikler üretmesi kişilerin kendilerini değerli hissetmesini sağlamaktadır. Aktif video iletişiminin yanı sıra hedef kitle ile bağ kurmayı da sağlayan özel gün içeriklerinin markalara her açıdan fayda sunduğu unutulmamalıdır.

Timeline’da Kendi Yerinizi Alın!

Markalar görünürlüğü artırmak ve hedef kitleleri tarafından bilinirliğini artırmak için farklı sosyal mecralarda yer aldığı bilinmektedir. Bu mecraları belirlerken kurum, kuruluş ya da markalar hedef kitlenin yer aldığı mecrayı doğru belirlemesi gerekir. Çünkü yanlış bir mecrada yer edinmek ve o mecraya yönelik çalışmalar hazırlamak karşılık bulmadığı sürece ve doğru hedef kitleye erişmediği sürece hem maddi hem de pazarlama stratejisinde kayıplara yol açabilecektir. Bu nedenle sosyal medya mecrasını belirlemeden ve video içerik çalışmaları gerçekleştirmeden önce video ajanslarından danışmanlık desteği almak gerekir. Doğru mecradan, en efektif içeriklerle, doğru hedef kitleye ulaşmak konusunda büyük faydalar sunan danışmanlık ve medya planlama desteği pazarlama stratejilerinin kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Doğru mecrada, etkili içerikler üretmek elbette etkili bir durum. Fakat bu süreçlerde teknolojik gelişmelerle gelen hızı ve sektörel rekabeti de göz önünde bulundurmak gerekir. Milyonlarca kullanıcı ve günde milyonlarca paylaşımın olduğu sosyal mecralarda görünürlük kazanmak ve etkileşim sağlamak için timeline hızını yakalamak oldukça önemlidir. Bu nedenle video içerik üretiminde süreklilik sağlamak ve düzenli içerik üretimi gerçekleştirmek gerekiyor. Özellikle milli bayramlar, dini bayramlar, özel günler içerik üretimini çeşitlendirmek için oldukça elverişli içeriklerdir. İçerik üretiminde süreklilik sağlamak için bu günleri iyi değerlendirmek ve yaratıcı içerikler üretmek önemlidir. Video üretim konusunda markanın kendi iletişim departmanları tarafından içerik üretimi gerçekleştirmenin yanı sıra video ajansları ile partnerlik yürüterek ya da proje özelinde dönemlik hizmet de alınabilir. Video trendlerini yakalamak ve sosyal medya dinamiklerine uygun video üretmek açısından deneyimli video ajanslarından destek almak oldukça değerlidir. Bu nedenle timeline’da trend ve kreatif içeriklerle yer almak için video konusunda profesyonel kişilerden destek almak ve doğru stratejilerle hareket etmek gerekir.

 

Kreatif Video İçerikler ile Takipçilerinizin Beğenisini Kazanın!

Sosyal mecralarda akış hızını yakalamak ve görünürlük kazanmak belli bir çaba gerektiriyor. Mecralarda görünürlük adına yapılan her çalışma ise karşılığını elbette buluyor. Fakat marka imajını geliştirmek ve kurumun vizyoner tarafını öne çıkarmak amacıyla yaratıcı çalışmalar üretmek önemlidir. Her markanın kendi ürün ve hizmetlerinin yanı sıra özel günler için video içerik ürettiği düşünüldüğünde farklı içeriklerle öne çıkmak bir adım önde olmayı sağlayacaktır.

Ürün ve hizmete dair açıklayıcı videolar, markayı anlatan tanıtım videoları, başarıları öne çıkaran başarı hikayesi videoları ya da müşteri güvenini artırmaya yönelik müşteri deneyim videoları video iletişiminde elbette etkilidir. Fakat pazarlama stratejisine paralel olarak gerçekleştirilen bu içeriklerin yanı sıra hedef kitle ile bağları güçlendirmeyi sağlayacak mikro video içerikler de üretmek gerekir. Özellikle hedef kitle ile ortak bir bağ kurulabilecek ve aynı duygularda birleşme imkânı veren özel günleri bu amaçlarla değerlendirmek oldukça kıymetlidir.

 

Müşteri ile markanın arasındaki bağları güçlendirmek için büyük bir fırsat olan dini bayramlar, milli bayramlar, uluslararası ya da yerel günler için içerikler hazırlamak ve sosyal medya mecralarında paylaşmak gerekir. Fakat özel günlerde birçok marka içerik paylaşmaktadır. Özellikle aynı sektörde bulunan rakip markalar arasında sıyrılmak ve öne çıkmak için stil ya da anlatım açısından kreatif çalışmalar hazırlamak elzemdir. Sosyal medya mecrasındaki akış alanında ya da Instagram mecrasındaki gibi birçok farklı içeriğin yer aldığı ‘’keşfet’’ alanında kreatif bir içerik paylaşmak pek çok şekilde karşılık bulabilir. Sadece tek bir beğeni ile kalmadan kişisel hesapların da aynı içeriği paylaşmasını ve markanın daha çok kişiye erişmesini sağlar. Potansiyel müşterilere erişmek konusunda da etkili olan bu içerikleri hazırlarken birçok etkeni de göz önüne almak gerekir. İçeriğin marka kimliğine zarar vermemesi, farklı grupları incitmemesi ve hassasiyetlere hem metin hem de görsel kullanımı açısından dikkat edilmesi gerekir. Bu sebeple özel gün iletişimi için hazırlanan video içeriklerin tüm süreçlerinde alanında deneyimli video ajanslarından profesyonel destek alarak içerik üretmek gerekir.

Markanızı Hatırlatın Unutulmaz Olun

Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren araçlar yaşamın genel akışını ister istemez hızlandırdı. Sosyal mecralara da yansıyan bu hız bireysel ya da markalara ait pek çok farklı içeriğe çeşitli mecralardan maruz kalmamıza neden olmakta. YouTube, Instagram, Facebook ve TikTok gibi görsel içeriklerin ve özellikle de videonun ağırlıkta olduğu bu mecralarda görünür olmak epey zor bir hal aldı. Timeline akışında hızı yakalamak ve mecralarda markaların kendilerine sağlam bir yer edinmesi için süreklilik her alanda olduğu gibi sosyal mecralarda da gerekiyor.

Sosyal mecralarda hızı yakalayabilmek için marka, ürün ve hizmetler için hazırlanan video içeriklerin yanı sıra özel günleri de iyi değerlendirmek ve video içerikler üretmek önemlidir. Markanın sürekli ve düzenli yaptığı paylaşımlarla hedef kitle tarafında hatırlanması, mevcut müşterilerle sınırlı kalmayıp potansiyel müşterilere de erişmesine imkân verir.

Özel Günlerde Kaliteli Video İçerikler için Profesyonel Destek Alın!

Özel günler için video içerikler üretmek marka ve müşteri arasındaki bağı güçlendirirken aktif video iletişimine de fırsat tanır. Bu nedenle deneyimli video ajanslarından destek almak özel günler için yaratıcı içerikler oluşturmak oldukça etkilidir.

Yayım tarihi
PLATE MEDYA olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir