KIYAFET FOTOĞRAFI NASIL ÇEKİLİR?

KIYAFET FOTOĞRAFI NASIL ÇEKİLİR?

Kıyafet fotoğrafı nasıl çekilir?  Kıyafet fotoğrafını çekmek için öncelikle çekilecek olan kıyafet üstünde gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Kıyafet çekimleri, manken üzerinde ya da mankensiz olarak bir askıda da çekilebilir. Çekilecek olan kıyafetin yeni ürün kapsamında tanıtılması ve görsel açıdan fotoğrafının çekilmesi kıyafet fotoğrafçılığı kapsamında önemlidir. Kıyafetin çekiminde mutlaka ışık ve renk ayarlamasının doğru yapılması gerekir. Firmamız yeni ürünlerde ve kıyafetlerde çekim yaparken kıyafetlerin etkileyici görünümü sağlanmaktadır. Özellikle e-ticaret yoluyla ürünlerinin satışını yapan şirketler için kıyafetlerin görsel açıdan cezbedici ve etkili olabilmesi önemli olmaktadır. Kıyafet resimleri ne kadar etkileyici görünürse, alıcı kitle de o kadar artmakta ve satışlar da olumlu etkilenmektedir. Kıyafet fotoğraf çekiminde, yeni teknolojik fotoğraf makineleri ve ekipmanlarını kullanmaktayız.

MODELSİZ KIYAFET ÇEKİMİ

Modelsiz kıyafet fotoğrafı nasıl çekilir?  Öncelikle kıyafetleri düzgün bir şekilde çekebilmek için askı kullanılmaktadır. Kıyafetleri düz fotoğraf çekimi yöntemini kullanarak çektikten sonra, düzenleme programlarıyla ışık, renk dengesini düzenlemekteyiz. Kıyafeti çekerken, kıyafetin rengini vurgulamak için renk ve ışık görüntüsünü ayarlamak ve aynı zamanda kamera açısını düzenlemek gerekir. Moda fotoğrafçılığı alanında uzman ekibimiz, kıyafetleri en güzel şekilde yansıtacak açıyı yakalarlar. Bununla birlikte kıyafet için birden fazla açıdan fotoğraf çekilmesi, sonradan yapılacak düzenlemeler için gerekli olmaktadır. Fotoğrafı çektikten sonra renk dengesinde karşılaşılan sorunlar programla düzeltilir.  Modelsiz kıyafet çekiminde çekilecek olan kıyafetin kırışık olmamasına ve parlak görünmesine dikkat edilir. Fotoğrafı çekilecek kıyafette leke ya da defo olmamalıdır. Çektiğimiz kıyafet fotoğrafları doğal görünümlü olmaktadır. Kıyafetin doğal çekimi için, her iki tarafında da uyum sağlayarak simetrik durmasını sağlamak gerekir. Kadın, erkek, çocuk kıyafetlerinin türüne ve özelliğine göre uygun ayarları yaparak doğal fotoğraflar elde etmekteyiz. Kadın kıyafetlerinde özellikle farklı açılar, giysinin mükemmel duruşunu sağlayacaktır.

HAYALET MANKEN ÜZERİNDE KIYAFET ÇEKİMİ

Manken üzerine giydirilen giysi için kıyafet fotoğrafı nasıl çekilir?  Öncelikle bütçeye uygun olan yöntem belirlenmelidir. Eğer kıyafetler hayalet manken üzerinde çekilecekse, kıyafetin bedenine ve grubuna göre bir manken bulmak gerekir. Yüksek çözünürlükte çektiğimiz fotoğrafları, sonrasında kıyafeti ön plana çıkaracak şekilde düzenlemekteyiz. Ayrıca kıyafet resmini fark edilir şekilde sunmak için; aydınlatma, renk ve açı ayarlarını profesyonel düzeyde hazırlayarak, kıyafetin görsel açıdan mükemmel görünmesini sağlamaktayız.

Yayım tarihi
BİLGİ olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir