Canon, aynasız kamera pazarına hakim olmak için düğmeye bastı!

Kamera dünyasında en çok tanınan markalardan birisi olan Canon, yenilikçi ürünleriyle fotoğraf makinesi alanında söz sahibi olmaya devam ediyor. Şirket, 2022 yılı için iş stratejisi planlarını açıkladı. Şirket EOS R serisini geliştirme kararı aldı.

 

Canon: “EOS R serisi ile Aynasız kameralarda 1 numara olmak istiyoruz”

Şirket, 2022’ye yoğun bir tempoyla giriş yaptı. Canon, CES 2022’de Kokomo adlı yeni sanal gerçeklik video sistemini tanıtmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise aynasız fotoğraf makineleri için geliştirdiği iki yeni telefoto lensi: RF 800 mm F5.6L IS USM ve RF 1200 mm F8L IS USM’yi tanıtmıştı. Şirket, EOS R sistem kameraları ve lenslerini daha da geliştirerek aynasız kamera dünyasında aranan isim olmak istiyor.

 

Canon’un EOS R5 ve EOS R6 gövdelerinin piyasaya sürülmesiyle kamera dünyasında büyük bir ivme yakaladı. Şirket, yakalanan bu ivmeyi geliştirmeyi düşünüyor. Canon, kesin bir yol haritası açıklamasa da geçen yıl 8 lens eklediğini varsayarsak bu sene üzerine koymasını bekleyebiliriz. Bunlardan ikisi  iki yeni telefoto lensi: RF 800 mm F5.6L IS USM ve RF 1200 mm F8L IS USM, şimdiden profesyonellerin ilgi odağı oldu.

Güçlü görüntü sabitleyici ile birlikte çalışarak RF 800mm F5.6L IS USM, 4,5 stop’a kadar ve RF 1200mm F8L IS USM, 4 stop’a kadar avantajla titremeleri azaltıyor ve net detaylara sahip görüntüler üretiyor. Diğer yandan RF 800mm F5.6L IS USM, 3,1 kg’ın biraz üzerindeki ağırlığıyla Canon’un şimdiye dek ürettiği en hafif ve en kısa 800 mm L serisi lens olarak piyasaya sunulmuştu.

Ocak ayında tanıtılan video odaklı EOS R5C de şirketin popülerleşen ürünleri arasında yer aldı. 12 bit RAW LT formatında 60 fps’ye kadar 8K çekebilen makine, süresiz olarak 8K/60 fps ayarda çekim yapma yeteneğine sahip. Ayrıca Makine, hem fotoğraf hem de video için Canon’un Çift Piksel otomatik odaklama sistemini ve nesne takibi özelliklerini barındırıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Plate Medya bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir