AMAZON ÜRÜN FOTOĞRAF ÇEKİMİ

AMAZON ÜRÜN FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Amazon ürün fotoğraf çekimi pek çok tekniğin kullanılmasını gerektirmektedir. Dünyanın neredeyse en büyük hacimli alışveriş sitesi olan Amazon pek çok küçük, büyük şirketin ürünlerini bünyesinde barındırmaktadır. Dijital pazarlamanın en etkili olduğu bölümü pazarlanan ürünün fotoğrafları olduğu bilinen bir gerçektir. Alıcılar ürünü bu fotoğraflar aracılığıyla tespit eder ve satın almaya karar verir. Bu nedenle Amazon gerek satış hacmini gün geçtikçe büyütmek gerekse ürünlerini pazarlayan firmaların daha çok kazanabilmesi için ürün fotoğraflarında belirli kıstaslar uygulanmasını öngörmektedir. Rekabetin çok büyük olduğu internet satışlarında bu uygulama onları bir adım ileri taşıyabilmektedir.

AMAZON ÜRÜN FOTOĞRAF ÇEKİMİ NASIL OLMALI?

Amazon ürün fotoğraf çekimi yaparken pek çok detaya dikkat edilmelidir. Ön şart ürünün kalitesi ön plana çıkarılmalıdır. Görüntü boyutu genişlik ve yükseklik olarak kesinlikle en az 2560 piksel olmalıdır. Pazarlanan ürün, çerçevenin mutlaka % 85’lik kısmını kaplamalıdır. Tüm fotoğraflarda arka plan mutlaka beyaz olmalıdır. Çekilen fotoğrafları JPEG, GIF, PNG veya TIFF dosyası olarak yüklenebilmektedir. Resimlere manken, logo, kenarlık, metin veya filigran eklemenize izin verilmemektedir. Böylece resimlerin daha vurgulayıcı, daha net, daha profesyonel bir sunum yaratılması amaçlanmıştır. Ürün anlatımının kısa ve net olması standartlara uygun tasarımı destekleyecek bir unsur olacaktır. Ayrıca ürünün tüm ayrıntılarını sergileyen pek çok fotoğrafın kullanılması talep edilen bir diğer gerekliliktir.

PROFESYONEL YARDIM

Amazon ürün fotoğraf çekimi  yapılırken mutlaka bu konuda profesyonel ve tecrübeli fotoğrafçılardan yardım alınmalıdır. Böylece hem rekabet üstünlüğüne sahip olunabilecek, hem de ürün çarpıcı vurgu ve öne çıkarımlarla istenilen ve olması gerektiği gibi satışa sunulabilecektir. Stüdyo ortamında, teknolojik ekipman kullanılarak yapılan çekimler ürünün daha dikkat çekici olmasını ve rakiplerinden ustalıkla farklılaşmasını sağlayacaktır. Uygun maliyetlerle pek çok perspektifte çekilmiş ürün fotoğrafları elde edilebilir. Bu arada ürünü alıcının bakış açısından fotoğrafa yansıtabilmek, kaliteli ve üstün bir görüntü elde etmek ve tüm bunları teknolojinin sağladığı en güncel ekipmanlarla gerçekleştirmek, işinde başarılı bir profesyonelin işidir. Dijital pazarlamanın çok önemli olduğu günümüzde böylece satış aşamasına bir adım önde girilebilecektir. Amazon fotoğraf çekimi konusunda tecrübeli olan firmamızdan fotoğraf çekimleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın